İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SIHHAT Projesi Kapsamında Alınacak Uzman ve Uzman Yardımcısı Pozisyonları İçin Kısa Listeye Kalan Adaylar Belli Oldu

AB Raporlama ve Dokümantasyon Uzmanı, AB İletişim ve Görünürlük Uzmanı ve Dil Asistanı Pozisyonları için kısa listeye kalan adaylar belli oldu.

SIHHAT Projesi kapsamında istihdamı planlanan AB Raporlama ve Dokümantasyon Uzmanı, AB İletişim ve Görünürlük Uzmanı ve Dil Asistanı pozisyonlarına başvuruda bulunarak kısa listeye kalan adayların isimleri aşağıda gösterilmiştir.

 AB Raporlama ve Dokümantasyon Uzmanı
 BERKİN EROL
 DAMLA ALTINIŞIK KANTAROĞLU
 HATİCE NAZLI DÜLGER ÖRTÜCÜ
 AB İletişim ve Görünürlük Uzmanı
 BESTE GÜMÜŞBOĞA
 GAYE AKAY GEZEN
 ZİNNUR VAPUR
 Dil Asistanı
 GÖKSU DEMİRCAN
 SİNEMİŞ ŞAHİN

Kısa listeye kalarak mülakata girmeye hak kazanan adaylara mülakat yeri ve tarihi telefonla bildirilecektir.

Mülakat İngilizce yapılabilir. Mülakatta, adayların belirtilen nitelik ve deneyimlerine ek olarak; başvurdukları pozisyona yönelik dil ve mesleki bilgisi, genel kültür düzeyi, muhakeme, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti gibi hususlar da değerlendirilecektir.

KISA LİSTEYE KALAN ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

İlk aşamayı geçerek kısa listeye kalan adaylardan aşağıdaki belgeler talep edilecektir:

–  Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi,

–  Adayların önceki işyerlerinden alacakları, çalıştıkları pozisyonu, görevlerini ve çalışma sürelerini ve işyeri iletişim bilgilerini gösteren çalışma belgeleri, (SON 5 YIL İÇİN)

–  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge,

–  Adli sicil kaydı,

–  Kimlik belgesinin fotokopisi,

–  Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

–  Yabancı dil bilgisini gösteren belgenin fotokopisi

Bu belgelerin dışında yukarıda belirtilen adayın sağlaması gereken asgari nitelikler ile tercih nedeni olan niteliklere ilişkin destekleyici belgeler Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirmenin herhangi bir aşamasında talep edilebilir.

Print Friendly, PDF & Email

Bir yorum

 1. AHMET ERKAN AHMET ERKAN 12 Nisan 2020

  Kaçımız bu arkadaşların varlığından haberdarız …

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 8 yıllık personeli olarak yazıyorum.
  Öncelikle şunu söylemek istiyorum. 1987 yılında Rahmetli Turgut Özal tarafından kurulun SYD Vakıflar halen her il ve ilçede görevlerine devam etmektedir. Türkiye genelinde 1003 civarında vakıf bulunmaktadır. Bunların takriben 9 bin personeli bulunmaktadır. Herhangi bir bakanlıkla ve genel müdürlükle resmi bir bağımız yok. Ancak işe KPSS ile alınıyoruz.

  43 çeşit sosyal yardım (Engelli Aylığı, Yaşlı Aylığı, Kömür vb.), Genel Sağlık Sigortası(yeşilkart) gibi işlemler bu vakıflar tarafından yapılmaktadır. Sadece Türkiye’de Yeşilkartlı sayısının 10 milyonun üzerinde olduğunu düşündüğünüzde iş yükümüzü sizler düşünün.

  Bu yardımların tek tek saha araştırması, yeşilkart işlemlerinin yapılması hepsi bu vakıfların sırtındadır. Bizler sosyal medyada veya herhangi bir kamu kurumunun sitesinde reklamı yapılmayan kesimleriz. Depremde, selde, afette vb. en ufak olayda devreye girerek gece-gündüz çalışıyoruz. Yardımların karara bağlanması kesinlikle bizlerin kararı değil Vakıfların Mütevelli Heyetleri tarafından verilmektedir.

  Yardımlar gizli yapılır mantığı ile asla insanları ve kendimizi afişe etmiyoruz. Toplum ve Medya tarafından az bilinmek mümkün olduğunca insanları rencide etmeden çalışmak bizlerin en önemi görevi.

  Ancak gelin görün ki bizleri sahiplenen ne bir bakanlığımız ne bir medya kuruluşu ne bir siyasi var. Cumhurbaşkanı ve diğer yetkililerimiz yardım yapılacak açıklamasından sonra binlerce vatandaşımız vakıflarımıza akın etti.

  Şu anda muhtelif illerde birçok arkadaşımız corona sebebiyle tedavi görmektedir. Bizlerin ne sesini duyan var ne anlayan. Sadece iş verilir ve yapılır.

  Corona hadisesi başladığından beri vakıf çalışanları olarak PTT’nin yükünü olarak ev ev para dağıttık dağıtmaya devam ediyoruz. Bunların haricinde Vefa destek grubunda evlere giderek ihtiyaç taleplerini alıp ev ev geziyoruz. Ayrıca gıda ve temel ihtiyaç maddesi yardımlarını da yapmaya çalışıyoruz. Akşamları geç vakitlere kadar çalışıyoruz ve taleplere yetişmeye çalışıyoruz.

  Ancak telefonlara bakmadığımız, yardımcı olmadığımız gibi hususlarda sürekli itham ediliyoruz. PTT’nin bir genel müdürlüğü bir bakanlığı var. Bir günde izdiham nedeniyle bütün PTT’ler kapatıldı. Bizler o kalabalık ile haftalardır uğraşıyoruz. Ancak kimsenin haberi dahi yok.

  Ben bir personel olarak yaşadığımız ithamlardan dolayı çok kırılıyorum ve üzülüyorum.

  9 bin kişi ile milyonlarca insanın ihtiyaç sahibi olup olmadığı, yeşilkarta ihtiyacı olup olmadığı nasıl araştırılabilir sizce?

  Hiçbir işimize yetişemiyoruz.

  İnşallah bu süreçte bizlerin neler çektiği daha iyi anlaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir