İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÜLTÜRVETURİZMBAKANI

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI

Mehmet Nuri ERSOY

Mehmet Nuri Ersoy, 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ersoy, lise öğrenimini Alman Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Henüz lise öğrencisi iken 1985 yılında turizm sektöründe küçük projelerle ve rehberlik yaparak iş dünyasına atıldı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra gönül verdiği turizmciliği meslek olarak tercih etti. 1991 yılında, şimdi paket tur ve otel konaklama hizmetleri veren şirketini acente olarak kurdu. Bakanlık görevine getirilene dek yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü şirketi, altı yıl gibi kısa sürede pazar lideri oldu ve iş alanı ile hacmini genişletti. 2000 yılında otelcilik sektörüne giriş yapan Ersoy, turizm sektöründe 33 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçişinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kültür ve Turizm Bakanı olmak üzere davet aldı.

Göreve gelişinin ardından 11 Temmuz 2018 itibarıyla da şirketindeki bütün görevlerini ve unvanlarını profesyonellere devretti.

Pervin Ersoy ile evli olan Mehmet Nuri Ersoy, iki çocuk babasıdır.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk kabinesinde 9 Temmuz 2018 tarihinden bu yana Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yürüten Mehmet Nuri Ersoy, Almanca ve İngilizce biliyor.

Bakanlık internet sitesi: www.kultur.gov.tr

Print Friendly, PDF & Email