İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kamu Sen” Sağlık Ordusu Varsa Umut Vardır

Genel Başkanımız Önder Kahveci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgını ile mücadelede sağlık çalışanlarımız kendi sağlıklarını hiçe sayarak insan üstü gayret göstermektedirler. Allah onlardan razı olsun. Onlar Türk Milletinin kahramanlarıdır” dedi.

Sağlık  çalışanlarının görev yerlerinde yaşadığı sıkıntılara değinen Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Önder Kahveci, şunları söyledi:

“Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nde görevli arkadaşlarımızda Koronavirüs salgını nedeniyle limanlarda, havaalanlarında ve sınır kapılarında canla başla mücadele etmektedirler. 

Zor şartlarda uzun bir süredir yaptıkları hizmetlerin karşılığı tüm sağlık çalışanlarımızın cefakar hizmeti gibi ödenemeyecek düzeydedir. 

 Sağlık çalışanlarının sağlığının herşeyden önemli olduğu süreçte sağlık çalışanları arkadaşlarımızın özellikle koruyucu malzeme ve ekipman konusunda hiçbir eksiklikleri olmamalı ve sağlıklarının korunması için en üst seviyede tedbirler ile çalıştırılmalıdırlar. Ayrıca mali ve özlük hakları konusunda mutlaka bir iyileştirme yapılmalıdır.  Sağlık hizmetinin her bir noktasında katkı sunan her arkadaşımızın sağlığı için önlemler alınmalı, mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli düzenlemeler acilen yapılmalıdır.

Sağlık ordusu varsa Umut Vardır. ” 

Print Friendly, PDF & Email

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: