İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diyanet sen “Can Ataklı’ya Suç Duyurusunda Bulunduk”

Diyanet-Sen, Gazeteci Can Ataklı hakkında “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı, kamu barışını bozmaya teşebbüs ettiği ve halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu süreçte din görevlileri ve dini değerler farklı zamanlarda belli kesimlerce sürekli hedef olarak gösterilmektedir. Türkiye genelinde “diyanet ve vakıf hizmetleri kolunda” yetkili sendika olarak Diyanet-Sen de karşılaşılan haksız tutum ve söylemler karşısında üyelerinin inanç ve değerlerini korumak ve haklarını savunmak adına etkin şekilde mücadele vermektedir.

Bunun son örneği 23 Mart 2020 tarihinde ulusal çapta yayın yapan bir televizyon kuruluşunda artık sorun olmaktan çıkmış olan “başörtüsünü” tekrar hedef alan, bu vasıta ile toplumun büyük bölümünün dini bir değerini alenen aşağılayan ve EBA TV üzerinden eğitim veren bir öğretmenin ders vermesini facia olarak nitelendiren kişi hakkında sendikamızca suç duyurusunda bulunulmuştur.

Diyanet-Sen olarak toplumun büyük kesiminin benimsediği din olan İslamiyet’e ve İslami yaşayış tarzına yönelik galiz ifadeler kullanılmasını şiddetle kınayarak, üyelerimizin ve İslamiyet’i benimseyen vatandaşlarımızın haklarını savunma hususunda her türlü yasakçı zihniyete karşı kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.

sucduyurusuatakli
Print Friendly, PDF & Email

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir